Červenec 2007

Mlha

30. července 2007 v 15:48 | Mishááááánek chan |  Knihy
Tato sbírka 20 povídek mně přímo nadchla, některé povídky míň, některé víc, normálka :-)
Pro mně byla nejlepší asi hned první a taky nejdelší povídka Mlha, tak vám tu k ní teda hodím stručný obsah :o) ..:
Příběh začíná .. bouřkou :-). Bouřka je to pořádná teda :-):-):-)
Když je po všem, David začne se svou rodinou obhlížet škody, když v tom si všimne zvláštní mlhy nad jezerem před jejich domem, která je rovná a hustá a pomalu se k nim blíží.
Manželka Steff ho pošle do obchodu pro doplnění zásob, jeho syn jede s ním a dodatečně i soused kterého mimochodem nenávidí :-)
V obchodě je rušno a nikdo netuší, že se mlha blíží. Když obklopí celý obchod tak už to teda ví :D.
Při různých příložitostech mají možnost zjistit že to není "jen" mlha, ale že se v ní skrývají různé příšery, které zapříčinil projekt na kterém myslim pracovala vláda :D, no aaa bouřka ten projekt nějak narušila ;o)
David se svým synem a s dalšími lidmi ze supermarketu prchají, ani neví kam, autem se chtějí dostat co nejdál ale vypadá to, jakoby mlha neměla konce ...

Talisman

30. července 2007 v 15:27 | Mishááááánek chan |  Knihy
Stručný obsah:
Dvanáctiletý chlapec Jack má nemocnou matku, navíc je to alkoholička. Seznámí se s mužem, který mu ukáže jiný svět . . .. ve kterém najde Talisman, jedinou věc, která dokáže vyléčit jeho matku. Cestou se potkává s mnoha zajímavými postavami, spřátelí se s Vlkem (když umřel tak jsem brečela jak blázen :ó). ), který mu mnohdy pomůže z různých nepříjemných situací . ..a někdy ho do nich přivede, neůmyslně samozřejmně :o).
Tuhle knížku vážně doporučuju, prvních asi pět stran vás může odradit, ale pokud ne... *13* :-E

Osvícení

30. července 2007 v 15:17 | Mishááááánek chan |  Knihy
I tato kniha byla zfilmována s Jackem Nicolsnem v hlavní roli.
Stručný obsah:
Alkoholik Jack Torrance vyráží se svou rodinou do hor, do hotelu Overlook, ve kterém má dělat přez zimu správce.
Slyšel různé historky o tom co dělá samota s lidmi, ale je přesvědčen že se tomu ubrání. Po době strávené v hotelu zjišťuje že z něj nedělá blázna samota, ale Overlook, nebo jeho historie, chcete-li :-)
Duchové hotelu po něm chtějí, aby zabil svého syna Dannyho. Jack se zpočátku brání ale pak začne s Overlookem souhlasit a pokusí se uskutečnit co po něm chce. V tu dobu už to není on, Overlook ho úplně ovládl...

Řbitov zviřátek

30. července 2007 v 15:04 | Mishááááánek chan |  Knihy
Možná jste toto dílo viděli ve filmovém provedení. Nooo já bych řekla že ten film nic moc :-) Mimochodem jmenuje se Hřbitov domácích zvířat.
Stručný obsah:
Rodina se přistěhuje do nového domu, hned vedle silnice, přez kterou každou chvíli přejede kamion (orinco ugly), pod kterým taky najde smrt jejich kocour Church.
Louis Creed, hlava rodiny zůstává na den díkůvzdání s kocourem sám doma, protože zbytek rodiny jede k rodičům Rachel (manželky), kteří Louise nemají rádi, jak jinak :o).
Když Church zemře, Louis se vydá ho pohřbít na místo, které je za Řbitovem zviřátek, jak mu poradí jeho soused, který se stal jeho dobrým přítelem. Church se další den vrátí domů, ALE má poněkud morbidní způsoby (trhá na malé kousky ptáčky které uloví a tak :D).
Takže si dovedete představit, co se stane s Louisovým synem, kterého kamion srazí taky a on ho na starý indiánský hřbitov taky zakope ...... :-D
Obálka: Řbitov zviřátek

Jeho Knihy :o)

30. července 2007 v 14:47 | Mishááááánek chan |  → Stephen King

Pár fotek pana :o)

30. července 2007 v 14:42 | Mishááááánek chan |  → Stephen King
King.jpg Stephen King image by clarksarmy
stephen.jpg Stephen King! image by ilykaila
king_priest.jpg Stephen King! image by metal_maidenZ
jeee není to ze Hřbitova domácích zvířat?? :-)

blbiny

24. července 2007 v 0:23 | Mishááááánek chan |  *Manga*
heleee lidi tag já sem na cizím hard disku tak nemám kam ukládat obrázky tagže ty obrázky co tu teď naházim, ty budou jenom tak proto abych si je pozdějc ohla uložit, oki? (c) PunQ
...ehm . . . jenom abyste věděli ugly
kawaii!